2023 წლის 5-6 მაისს, გურამ თავართქილაძის უნივერსიტეტში ფრენბურთის ჩემპიონატი გაიმართა.
საერთაშორისო ჩემპიონატში, რომელშიც მონაწილეობდნენ გუნდები საქართველოდან, უკრაინიდან, სომხეთიდან, ინდოეთიდან, GTUNI-ს სტუდენტების ფრენბურთის გუნდიც მონაწილეობდა და მეოთხე ადგილი დაიკავა.
ფინალური მატჩის დაწყებამდე, ჩემპიონატის მონაწილე გუნდებს სიტყვით მიმართა GTUNI კანცლერმა – ელი ელისაშვილმა.
პირველი ადგილის და United Volleyball Cup 2023 თასის მფლობელი გახდა – GVC
ღონისძიების ორგანიზატორი იყო GTUNI და საქართველოს ფრენბურთის კლუბი GVC, პოლონელ პარტნიორებთან ერთად.
ფინალური მატჩის შემდეგ, ჩემპიონატის მონაწილე გუნდებს, GTUNI-ს სტუდენტებთან და კურსდამთავრებულებთან ურთიერთობისა და კარიერული მხარდაჭერის სამსახურის ხელმძღვანელმა – მათე წულაიამ და საქართველოს ფრენბურთის კლუბის პრეზიდენტმა – Monika Jaranoswka-მ გადასცეს პრიზები და დაასახელეს საუკეთესო მოთამაშეები.

On May 5-6, 2023, a volleyball championship was held at tradition, was held. Georgian International University.
In the international championship, in which teams from Georgia, Ukraine, Armenia, India participated, GIU student volleyball team also took part and took the fourth place.
Before the start of the final match, GIU Chancellor – Eli Elisashvili gave a speech to the teams participating in the championship.
First place and United Volleyball Cup 2023 cup winner – GVC
The event was organized by GIU and Georgian Volleyball Club GVC, together with Polish partners.
After the final match, the head of the relations with students and alumni and career support service of GIU – Mate Tsulaia and the president of the Georgian volleyball club – Monika Jaranoswka gave prizes to the teams participating in the championship and named the best players.